NEUROLOGIA - TELEFONY
Sekretariat Oddziału: 52 37 09 295
Gabinet Lekarski: 52 37 09 313
Pielęgniarka Koordynująca: 52 37 09 295
Dyżurka pielęgniarek: 52 37 09 292
e-mail: neurologia@szpital.bydgoszcz.pl
O Oddziale
Oddział Neurologii specjalizuje się w:
- diagnostyce i leczeniu chorób pozapiramidowych (choroba Parkinsona, spastyczność o różnej etiologii, dystonie ogniskowe); ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania toksyny botulinowej;
- diagnostyce i leczeniu chorób demielinizacyjnych (stwardnienie rozsiane);
- diagnostyce i leczeniu zaburzeń krążenia mózgowego obejmującego poza centralnym układem nerwowym diagnostykę chorób narządu przedsionkowego (kompleksowa diagnostyka neurootolaryngologiczna);
- diagnostyce i leczeniu bólów głowy z uwzględnieniem zastosowania toksyny botulinowej w migrenie przewlekłej.
Wysoko wykwalifikowany personel zapewnia należną opiekę naszym pacjentom. W Oddziale Neurologii dzięki zaangażowaniu całego personelu panuje miła i ciepła atmosfera.
- Sala do rehabilitacji neurologicznej 1
- Sale chorych 6
- Sala Intensywnego Nadzoru Neurologicznego 1
Lekarze zatrudnieni w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim zapewniają kompleksową diagnostykę i leczenie pacjentów w ramach hospitalizacji i w Przyszpitalnej Poradni Neurologicznej. Na Oddziale Neurologii znajduje się pracownia EEG z Videometrią i EMG.
PERSONEL ODDZIAŁU
KOORDYNATOR ODDZIAŁU NEUROLOGII: lek. Anna Pierścińska - specjalista neurolog
PIELĘGNIARKA KOORDYNUJĄCA: Bożena Wszoła
LEKARZE: lek. Joanna Janikowska - Woś (zastępca kierownika oddziału, specjalista neurolog)
Kompleksowa opieka
Przeprowadziliśmy warsztaty Szkoleniowo-Naukowe poświęcone diagnostyce i leczeniu chorób układu. Warsztaty składały się z dwóch części:
- pierwsza część interdyscyplinarna poświęcona była diagnostyce i kwalifikacji do leczenia zachowawczego prowadzona przez specjalistę neurologa prof. dr hab. Jarosława Sławka i dotycząca standardów kwalifikacyjnych do leczenia operacyjnego, przedstawiona przez specjalistę neurochirurga prof. dr hab. Marka Harata. Ta częśćobrad obejmowała dyskusję i omówienie przypadków chorobowych leczonych zachowawczo i operacyjnie (stereotaktycznymi palidotomiami);
- część druga poświęcona była leczeniu chorób układu nerwowego - dystonii ogniskowycn, spastyczności i migreny przewlekłej Toksyną Botulinową typu A. Tę część szkolenia poprowadził prof. dr hab. Jarosław Sławek.
Przeprowadzenie warsztatów szkoleniowo-naukowych na terenie Oddziału Neurologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy zwiększyło wiedzę merytoryczną personelu medycznego i zaproszonych uczestników oraz pozwoliło poprawić opiekę specjalistyczną na naszym oddziale.